3,..2,..1.. DALŠÍ SINGL Z CHYSTANÉHO DVOJALBA PRÁVĚ VYCHÁZÍ!

11.09.2022

Léto ještě nekončí, tak proč si neudělat výlet přímo za oceán!

Pojeďte s námi do San Francisca!

Fantastickým hostem na nové cestě Antikvartetu je vynikající jazzový hudebník, hráč na sólovou kytaru Libor Šmoldas! 

Píseň z pera skvělého multiinstrumentalisty a průkopníka One Man Band - Jesse Fullera pro Antikvartet česky otextoval zakladatel Dušan Vančura. Třešničkou na dortu je sólová kytara vynikajícího jazzového hudebníka Libora Šmoldase.

"Původní verze byla s Dušanovým klavírním doprovodem, ovšem ta nová vychází ze současného nástrojového obsazení Antikvartetu. Libor je pravidelným hostem při účinkování na společných pořadech s jeho otcem Ivem - Šmoldasův drzý jazzyk a v této skladbě si vždycky zahrál na pódiu s námi," vzpomíná kapelnice skupiny Zuzana Vančurová.

Song ve světě známý jako San Francisco Bay Blues přezpívala řada slavných hudebních hvězd jako Paul McCourtney, Eric Clapton nebo trio Peter, Paul and Mary. Antikvartet prokládá českou verzi původním anglickým textem v podání sólisty Tomáše Vávry a duetu zpěvaček Zuzany Vančurové a Magdaleny Jungwirthové. To celé za doprovodu kytar a baskytary Jiřího Maška.

Vedle bluesové kytary Libora Šmoldase podpořil celkový zvuk nahrávky bubeník Jan Linhart.


Sanfranciský blues bylo natočeno na jaře letošního roku ve studiu A4 Mirochov pod produkčním vedením zvukaře a člena kapely Jiřího Maška. 


Poslouchejte na Spotify, Apple Music anebo kdekoliv jinde! K POSLECHU