POŘADY

Koncert Antikvartetu

Antikvartet vystupuje na samostatných koncertech, ve společných pořadech, na festivalech, městských slavnostech a firemních či benefičních akcích.

Šmoldasův drzý jazzyk

Společný pořad otce a syna Šmoldasových s Antikvartetem Dušana Vančury. Pohodový večer kombinující skladby Antikvartetu s jazzovou hudbou Libora Šmoldase a s originálními úvahami a historkami Iva Šmoldase. 

Jsme si souzeni

Kombinovaný pořad Antikvartetu s právníkem Ivem Jahelkou, který se věnuje zhudebňování soudních případů a příběhů ze života. Celá řada jeho písní doslova zlidověla, stejně jako mnoho skladeb Dušana Vančury. 

Antikvartet a Jan Matěj Rak

Písničkář Jan Matěj Rak, syn kytarového virtuóza Štěpána Raka, nalezl zalíbení v hudbě Jaroslava Ježka. Jako první ji zpracoval pro sólovou kytaru a nahrál na desku. Vedle jazzové kytary také zpívá a věnuje se folkové i klasické hudbě. S Antikvartetem propojují všechny žánry do společného vystoupení plného krásné hudby.

Rak s Rakem a Antikvartet

V tomto pořadu účinkuje česká kytarová legenda, pedagog a virtuóz Štěpán Rak, uznávaný po celém světě pro svůj jedinečný umělecký projev.

Jeho syn Jan Matěj Rak jde svou vlastní cestou, na níž se mimo jiné již 10 let zabývá hudbou Jaroslava Ježka, kterou si zpracoval pro sólovou kytaru. Tento koncert tak propojuje originálním způsobem tvorbu otce a syna, kteří kromě prezentace svých skladeb spoluúčinkují i v několika písních Antikvartetu.

Z Betléma se ozývá

Komponovaný vánoční pořad Antikvartetu a celosvětově respektované harfenistky Kateřiny Englichové. Nejen vánoční písně z pera Dušana Vančury, lidové koledy a skladby z klasického repertoáru Kateřiny. 

Antikvartet a Lenka Slabá & Triolla

Dvojkoncert Antikvartet a Lenka Slabá a Triolla nabízí posluchačům nevšední, avšak poměrě logické propojení dvou folkových uskupení. Lenka Slabá v minulosti zdobila svým nezaměnitelným hlasovým projevem skupiny jako jsou Nezmaři, Žalman a Spol. a také Spirituál kvintet. Dnes je tváří vlastního hudebního tělesa, ve kterém ji doprovází její manžel Ada Vostrý, Luboš Stráník a Zdeněk Schwager. V jejich repertoáru najdeme kromě autorských písní také hity, které zaznívaly právě v jejím podání se zmíněnými kapelami. Hostování Lenky v závěrečném bloku Antikvartetu, kde si zavzpomíná na "spirituálské časy", se přímo nabízí. 

Irena Budweiserová & Jakub Racek a Antikvartet

Společný pořad Antikvartetu s Irenou Budweiserovou, dlouholetou členkou Spirituál Kvintetu a s jejím doprovodným kytaristou Jakubem Rackem. Pořad propojují autorské texty Dušana Vančury.

Irena Budweiserová se opět dotýká žánrů, které jsou jí nejbližší - blues, jazzu, folkových balad, world music a to svým osobitým, energií nabitým stylem podpořených virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka.

Antikvartet navazuje na odkaz spirituálů, které Vančura textoval a aranžoval pro Spirituál Kvintet i Irenu Budweiserovou osobně. Společně pak tvoří zážitek nabitý emocemi.