Legendární hit znovu ožívá v novém videoklipu!

21.03.2022

Revoluční hit Dušana Vančury znovu ožívá v novém videoklipu!

Píseň, která zněla z balkonu Melantrichu při Sametové revoluci a její slova jsou dnes stejně pravdivá jako tehdy.

Posíláme Vám naději, že bude líp! 

AŽ SE K NÁM PRÁVO VRÁTÍ 

Spirituál, který Dušan Vančura otextoval v 80. letech pro Spirituál kvintet a který proslavila interpretace z balkonu pražského Melantrichu, má stále potenciál zaujmout. Píseň klade důraz na to, že každý člověk na světě má právo žít svobodně.

"Dušan napsal tento text v dobách komunismu, v těžkých časech plných omezení. My bychom na toto rádi navázali. Cítíme, že píseň je opět aktuální, jakkoli je stará. S Antikvartetem respektujeme její původní styl, ovšem děláme ji tak trochu po svém. Nelze přehlížet, že lidi trápí pocity bezpráví v mnoha různých podobách. Dušanův text je stejně pravdivý a aktuální dnes, jako v době, kdy jej psal." Říkají členové souboru.

Vzniklo nové dílo, které, jak všichni doufají, potěší posluchače a diváky a dodá jim nadějí, že bude lépe.

Píseň "Až se k nám právo vrátí" byla natočena v prosinci 2021 ve studiu A4 Mirochov a je jednou z mnoha slavných skladeb Dušana Vančury, které kapela chystá na své nové dvojalbum. Jeho vydání je plánované u příležitosti výročí nedožitých 85. narozenin zakladatele skupiny. Titul naváže na dvě předchozí CD, vydaná u společnosti Good Day Records.